Národní seminář Alfy leden 2018

07.11.2017 19:39

V sobotu 27. ledna 2018 se opět konal celonárodní seminář Alfy v prostorách modlitebny KS Na Žertvách 23 v Praze 8.

Součástí setkání byly přednášky na tato témata: Svědectví, příběhy z kurzů, novinky kanceláře Alfy, jak uspořádat první kurz, jak zlepšit stávající kurz, propojení kurzů s životem společenství, příprava nových vedoucích, propagace a zvaní na kurz, modlitební podpora, vedení diskuse na skupince a pastorační péče, Alfa pro mládež atd. Kromě tématu kurzů Alfa se zde hovořilo i o dalších aktivitách, které se zrodily ve stejné londýnské farnosti a které v naší republice probíhají.


Zajímavou událostí bude 
"Seminář kurzů o vztazích 2018" v sobotu 19. května 2018. Bude se konat v prostorách KS Praha, Na Žertvách. Je určen pro potencinální, nové i stávající vedoucí kurzů "Manželské večery, Příprava na manželství, Výchova dětí, Výchova teenagerů". Přednášky se budou věnovat tématům: Jak začít výše uvedené kurzy, Jak si pro ně připravit živé promluvy, Propagace kurzů v sociálních médiích atd. Týmy se také již připravují na celostátní kampaň "Zveme Česko na rande" v únoru 2019.

Vzácným hostem tohoto semináře bude také Harry Benson, který se věnuje problematice manželství svými průzkumy v britských médiích a studiemi pro vládu. Jeho práce vychází z vlastní zkušenosti, neboť i on prožil i dramatický příběh záchrany vlastního manželství.

Přihlášky posílejte na: priprava.na.manzelstvi@gmail.com


Kurz Manželské večery vznikl ve stejné londýnské farnosti jako kurzy Alfa, ale dobývá svět. Pořádají ho už ve 120 zemích, 40 jazycích a více než 6500 místech světa. V ČR jím dosud prošlo přes 3000 párů. Jde o sérii osmi setkání zaměřených na jednotlivé aspekty manželského života (komunikace, řešení konfliktů, odpuštění, rodiče a rodiče partnera, sex aj.).

Některé páry však nemají možnost udělat si volný večer každý týden po dobu dvou a půl měsíce. Křesťanská misijní společnost proto nabízí výjimečnou formu tohoto kurzu, který se vejde do prodlouženého víkendu. Akce 4 x 2 (Čtyři dny pro vás dva), pořádaná v krásném prostředí hotelu Medlov u Nového Města na Moravě 28. dubna až 1. května 2018, zahrne celý obsah kurzu při zachování všech jeho charakteristických rysů. Program bude koncipován tak, aby páry měly přes den čas jen samy pro sebe. Přednášky proběhnou v dopoledních a večerních hodinách.Diskuse po promluvách budou i zde probíhat v soukromí u stolků pouze pro dva.

Kurz je určena pro každého, kdo chce své manželství zlepšit – pro manželství pevná, funkční i pro ta, která zápasí. Na každém vztahu je vždy co zlepšovat. Jsou také pro každého bez rozdílu životní filozofie. Kurz vychází z principů křesťanské lásky, ale snaží se oslovit i nekřesťany.

Tento pobytový kurz povedou Jakub a Dagmar Güttnerovi. Manželé a koordinátoři Manželských večerů v ČR a zkušení lektoři.

Bližší informace a přihlášky: http://manzele.kmspraha.cz