Iniciativa 2016

21.06.2016 21:06

Iniciativa Alfy letos poprvé proběhne celosvětově!

Vize kurzů Alfa: Evangelizace národa, oživení církve a proměna společnosti.

Během letošního září proběhne ve více než 60 zemích světa první celosvětová propagační kampaň kurzů Alfa. Mediální tváří iniciativy se stal mezinárodně známý britský cestovatel, dobrodruh a moderátor Edward Michael Grylls přezdívaný Bear. Proslavil se jako průvodce v seriálu "Nutné k přežití" , vysílaném na stanici Discovery Channel. Bear před několika lety absolvoval Alfu v londýnské anglikánské farnosti Nejsvětější Trojicev Bromptonu, kde našel osobní víru v Boha.

Mezi státy, kde kampaň proběhne, je i Česká republika. KurzyAlfa u nás již téměř 20 let pořádají křesťané ze 16 různých denominací, počet katolických farností také roste. Jejich zkušenosti z posledních let ukazují, že Alfa je efektivním způsobem, jak sdílet evangelium s nevěřícími. V katolickém prostředí se osvědčila spontaneita a přátelské ovzduší, které se většinou vytvoří během setkávání. Do poloviny roku 2016 pořádalo kurz Alfa téměř 50 katolických farností.

Česká kancelář Alfy se v rámci kampaně letos soustředí zejména na internetovou propagaci a propagaci na facebooku. I když osobní pozvání zůstává nejúčinnější formou pozvání hostů na kurz, ze zkušenostíz minulých let je patrné, že vhodná propagace může zvýšit celkovou účast hostů na Alfě až o třetinu.

Budeme rádi, pokud se k iniciativě „Zveme Česko na večeři“ ve své farnosti připojíte a kurz uspořádáte i vy. Doporučený termín zahájení kurzu je v týdnu od 26. září 2016. Česká kancelář kurzů Alfa připravila veškeré potřebné materiály včetně grafiky kampaně, kterou si registrovaní pořadatelé kurzů mohou stáhnout z webu www.kurzyalfa.cz. Registrovaní poradci Vám mohou pomoci připravit Váš tým tak, aby byl Vámi pořádáný kurz co nejlepší.Informační stolek o kurzech Alfa, podobně jako v minulých letech, najdete i letos na katolické charismatické konferenci, pořádané ve dnech  6.-10. července 2016 na Výstavišti  v Brně. Bližší informace vám u něho podají Václav a Renata Hronovi a MUDr Marie Svatošová.