TV Noe - pořad "Kulatý stůl"

10.03.2012 13:23

V pátek 30. března 2012 ve 20 hodin vysílala televize Noe přímý přenos jednoho z pravidelných publicistických pořadů s názvem “Kulatý stůl“ na téma „ Kurzy Alfa“.

Pozvaní hosté MUDr. Marie Svatošová, Ing. Miloš Poborský a pater Josef Ptáček vyprávěli o tom, co vlastně jsou tyto kurzy, jak vznikly, jaký je jejich smysl a přínos. Zazněla také svědectví lidí, kterým Kurz Alfa změnil život. Mnoho diváků telefonovalo přímo do studia své dotazy a zájem byl velký. Pro mnohé diváky je možná zajímavé slyšet, že stále více a více katolických farností pořádá kurz nejen pro nevěřící, ale že se setkávají s úspěchem i u lidí, kteří byli pokřtěni jako nemluvňata, a ve vyšším věku se začínají ptát na stejné otázky jako ti, kdo Boha teprve hledají. Někteří z našich biskupů také podpořili pořádání kurzů.

Mnozí účastníci si pochvalují báječné večeře, někteří jsou potěšeni přednáškami na daná témata, pro další je nezapomenutelným zážitkem společně strávený víkend. Ale téměř bez výjimky všichni oceňují nově vzniklé vztahy s lidmi, s kterými strávili během deseti večerů při povídání o životně důležitých věcech tolik vzácný čas. Vznikají nová přátelství, lidé společně rostou směrem k Ježíši Kristu.

Pokud jste zmíněný pořad nestihli, můžete se na něj ještě podívat ve videoarchivu TV  Noe nebo v  sekci Galerie těchto webových stránek . Jestliže jste o kurzech již slyšeli a myšlenka tohoto druhu evangelizace se vám líbí, můžete se dozvědět další užitečné informace v 19.čísle Katolického týdeníku, kde 8. května vyjde příloha o Kurzech Alfa.