Seminář o kurzech Alfa - Svatý Hostýn 2017

21.03.2017 14:49

Víkendový seminář  o kurzech Alfa se uskutečnil od 5 do 7. května 2017 na sv. Hostýně.Pořádal ho nadační fond Credo společně s Komunitou Blahoslavenství pod záštitou Pastoračního centra olomoucké arcidiecéze, Pastoračního střediska brněnské diecéze a Pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství.

Byl určen všem, kdo chtějí pracovat na evangelizaci, touží svědčit o Pánu Ježíši a své křesťanské víře.Přijelo  asi 50 účastníků.

Těm, kdo už kurzy pořádají, nabídl nové podněty a impulsy, prezentaci nových přístupů a také prostor pro sdílení zkušeností.

Těm, kteří teprve plánují s kurzy začít, nabídl ukázkový večer Alfy, zkušenosti odjinud, povzbuzení a praktický návod „jak na to“.  

Součástí semináře byly také volitelné přednášky „Jak uspořádat první kurz Alfa?“, „Jak zlepšit stávající kurz?“, „Kurzy  Alfa pro mládež“ atd.

Na semináři přednášeli Mudr. Marie Svatošová, manželé Renata a Václav HronoviKamil Obr (farnost Rožnov pod Radhoštěm), P. Vojtěch Koukal (farnost Dolany u Olomouce), Radek Voříšek a další zkušení alfáci.

Důležitou součástí programu byly mše svatáadorace a také čas společné modlitby a chvály i přímluvné modlitby za kurzy Alfa, organizátory a účastníky. 

Atmosféra setkání byla moc příjemná, společné modlitby účastníky stmelily a vznikla nová přátelství a kontakty pro budoucí spolupráci. Zažili jsme také spoustu legrace a vzájemného povzbuzení.

Překrásné ubytování a stravování bylo zajištěno v poutních domech na sv. Hostýně.