Kurzy Alfa v roce 2021

16.01.2021 11:57

Člověk míní, Pán Bůh mění. Nikdy není pozdě začít se učit novým věcem. Tato dvě rčení přesně vystihují současnou situaci v prostředí Kurzů Alfa. Byli jsme zvyklí pořádat přátelská setkání, pobývat pospolu, sdílet své otázky, postřehy, zkušenosti ve víře. Byli jsme zvyklí na zaběhnuté koleje. Ale doba se proměnila, přišel koronavirus a než se rok s rokem sešel, všechno je jinak. Ve chvíli,  kdy se na jaře loňského roku omezila osobní setkávání a byl stanoven limit na počet osob, které mohou trávit čas v uzavřených prostorách, mnoho kurzů muselo ukončit nebo přerušit svůj provoz. Někteří zareagovali velmi operativně a spustili online kurz (například v Británii), jiní se rozhodli jej přerušit a pokračovat, až se situace opět vrátí k normálu. Protože se zdá, že ani letos nebude vše jako dříve, rozvinula se myšlenka setkávání se virtuálně na sítích. 

Česká kancelář kurzů Alfa se rozhodla uspořádat online kurz již od úterý 26.ledna a plánuje ukončení 30.března 2021. Pokud byste se rádi zapojili, nebo víte o někom, kdo právě hledá nějaký kurz, můžete se seznámit s detaily a případně se přihlásit na této adrese: https://www.kurzyalfa.cz/…le/ Všichni jsou srdečně zváni bez ohledu na věk, bydliště či příslušnost nebo sympatii k některé církvi. Velkou výhodou je, že není třeba hledat kurz v blízkém okolí, protože se takto mohou účastnit lidé z celé republiky. 

Jeden z organizátorů online kurzu, Tomáš Božovský, pastor Křesťanského společenství Praha,  vyjádřil svou loňskou zkušenost takto: ”Nejprve jsem si od online kurzu moc nesliboval. Alfa naživo se mi zdála ve všem lepší. Nakonec jsem byl příjemně překvapen, že i na dálku, přes kameru a mikrofon, je možné nezůstat na povrchu, ale pustit se i do hlubších otázek víry. A úvodní promluvy jsou opravdu povedené, za mě super. Vzhledem k současné situaci kolem covidu-19 spustíme online i další běh.”

Je to velký výzva dnešní moderní doby a i sám zakladatel Alfy v Británii vyjádřil překvapení a radost z toho, že o online kurzy je zájem větší, než by si kdokoli troufl očekávat. Nebude vaše společenství uvažovat také o pořádání kurzu online? Dejte o sobě případně vědět na www.kurzyalfa.cz